Výsledky hlasovania poslancov NR SR 1.2.2019 o možnosti voliť poštou vo všetkých voľbách.

Až 44,6% poslancov NR SR sa dnes nevyjadrila k návrhu, podľa ktorého by mali mať občania možnosť voliť prezidenta a poslancov do Európskeho parlamentu, aj v prípade, ak by boli v čase volieb v zahraničí. Veľká časť poslancov dnes alibistickým „zdržaním sa hlasovania“ odoprela občanom SR možnosť podieľať sa na správe verejných vecí. Morálne víťazstvo je však naše – za návrh hlasovalo viac poslancov ako proti nemu:

výsledok hlasovania - len prítomní
Veľkým prekvapením je postoj poslaneckého klubu SME Rodina, ktorí pri osobných stretnutiach so zástupcami iniciatívy Srdcom doma deklarovali podporu možnosti voliť zo zahraničia. Úplným šokom je hlasovanie kandidáta na prezidena Milana Krajniaka, ktorý nás pri návšteve NR SR ubezpečoval o svojej podpore možnosti voliť zo zahraničia.
Výsledky hlasovania poslancov NR SR 1.2.2019 o možnosti voliť poštou vo všetkých voľbách.hlasovali za zdržali saneprítomní

Na dôvody, prečo poslanci nepodporili tento návrh sa budeme pýtať.

Potrebujeme zvýšiť tlak verejnosti. Zdieľajte naše výzvy na podporu online petície www.SrdcomDoma.sk za možnosť voliť zo zahraničia!

Nepoľavujeme!

Obrovská časť poslancov NR SR, ktorá sa hlasovania zdržala je výzvou pre verejnosť. Podpíšte petíciu za možnosť voliť zo zahraničia a vybojujme spoločne volebné právo pre všetkých, ktorým to Ústava SR i Deklarácia ľudských práv zaručujú:

https://www.SrdcomDoma.sk

Podrobnosti o poslaneckom návrhu i o hlasovaní – na webe NR SR.

#srdcomdoma #volmezozahranicia #volbeprezidenta2019#eurovolby2019